Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
07 Ocak 2016 - Perşembe 16:49 Bu haber 1943 kez okundu
 
2016 ÖSYS DEĞİŞİKLİKLERİ
Eğitimci Yazarımız Süleyman Çokay, 2016 ÖSYS sınavlarında önemli değişikliklerin olduğunu söyledi. 2016 ÖSYS sınavlarına katılacak olan öğrencilerin bu yazıyı mutlaka okumaları gerekiyor...
- Haberi
2016 ÖSYS DEĞİŞİKLİKLERİ

2016 ÖSYS de önemli değişiklikler yapıldı. Bunlardan en önemlisi geçen sene tıp ve hukuk bölümleri için konulan baraj başarı sırası uygulamasının genişletilmesiydi. Aşağıda hangi bölüm için nasıl bir başarı sırası istenildiğini görebilirsiniz.

GEÇİCİ ENGELİ OLAN ADAYLAR

Bir başka önemli değişiklik ise rahatsızlığı olan öğrencilerle ilgili olan uygulamanın genişletilmesi. Bu durumda olan öğrenciler ayrı sınıflarda sınava girebilecekler.

Geçici süreli sağlık sorunu veya hamilelik gibi geçici özel durumu olan adayların; ilaç, ek gıda, tuvalet gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına ve üzerlerinde/yanlarında sargı, alçı, atel, koltuk değneği, oturma simidi gibi tedavi uygulamaları ile sınava alınmalarına izin verilir. Bu adaylara normal sınav süresi uygulanarak talepleri doğrultusunda işaretleyici yardımı verilir. Geçici engeli olan adayların sağlık raporlarında belirtilen rapor bitiş tarihi en fazla 1 yıl sonrası olarak girilebilir. Rapor bitiş tarihinden sonra bu durumdaki adayların sağlık durumu bilgisi sistemden silinir. Rapor bitiş tarihinden önce raporda belirtilen sağlık durumu değişen adayların, bu durumlarını dilekçe ile ÖSYM’ye bildirmeleri gerekir. Gerektiğinde raporlarını yenilemeleri istenebilir.

Meslek liselerini ilgilendiren kısım ise okuyan öğrencilere yönelik. 12.sınıf öğrencileri alanlarıyla ilgili YGS 4 yıllık tercih yaparken ek puan alıyorlardı. Bu sene ise ek puan uygulaması kalktı. Mezun öğrenciler ise yararlanmaya devam edecekler.Ayrıntılı bilgi için www.cokaypdr.com adresinden sorularınızı bana ulaştırabilirsiniz.

Kaynak: (Yeni Ufuk) - Aydın Yeni Ufuk Gazetesi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: ÖSYS, 2016 ÖSYS, Süleyman Çokay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
2016 ÖSYS DEĞİŞİKLİKLERİ
Yorumlar
Haber Yazılımı