Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:23 Bu haber 898 kez okundu
 
19 Mayıs’ın 100. yılı Didim’de Grup İmera konseriyle kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları kapsamında, Aydın'ın Didim İlçesi’nde fener alayı ve Grup İmera konseri düzenlendi.
GÜNCEL Haberi
19 Mayıs’ın 100. yılı Didim’de Grup İmera konseriyle kutlandı

Bilgi Koleji

AYDIN - Didim Belediyesi önünde başlayan fener alayına CHP’li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, CHP İlçe Başkanı Nurettin Koçak, CHP’li bazı belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Fener alayına Didim Auto Club üyeleri de araçlarıyla katılarak destek verdi. Marşlar ve şarkılar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden devam eden yürüyüş, Kent Meydanı’nda sona erdi.

Kent Meydanı’ndaki etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kutlamalar kapsamında konuşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Ulu Önder Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladıklarını söyledi.

Atabay, Atatürk’ün bir avuç inanmış insan ile yola çıktığını belirterek “Gönülleri ve kalpleri büyük arkadaşlarıyla beraber Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı bugün; kurtuluş ilk adımıdır bugün, Ulu Önder Atatürk’ün sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ulu Önder ve arkadaşlarına minnetle anıyoruz“ dedi.

Atabay, daha sonra Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu ve ardından CHP Didim İlçe Gençlik Kolları üyeleri ise, sahnede Gençliğin Ata’ya cevabını okudu. Karadeniz müziğinin güçlü gruplarında “Grup İmera” söylediği parçalarla alandakilere hoş dakikalar yaşattı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, A. Deniz Atabal, Grup İmera konseri, Nurettin Koçak
Yorumlar
Haber Yazılımı