Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 17:04 Bu haber 1209 kez okundu
 
19 Mayıs Didim’de de törenlerle kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl dönümü Aydın’ın Didim İlçesi’nde gerçekleşen törenlerle kutlandı.
GÜNCEL Haberi
19 Mayıs Didim’de de törenlerle kutlandı

AYDIN - Didim Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Yılmaz, Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy kamu kurum ve kuruluşları amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, Oda başkanları ile öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saat 10.00'da Kent Meydanı'ndaki törende Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşlan Didim Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy, “19 Mayıs, milletimizin onur ve asaletiyle büyük önder Atatürk’ün rehberliğinde şahlanışının başarısıdır. Türk gençliği geleceğimizin ve yarınlarımızın bekçisidir. Binlerce yoklukla kurulan Cumhuriyetimizin bekçilerisiniz" dedi.

Konuşmanın ardından DAHOT halk oyunları ekipleri “Atabarı” oyunu oynadı. Halk oyunları gösterisinin ardından resmi törenler sona erdi.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, 19 Mayıs, A. Deniz Atabay, Mehmet Türköz, Çetin Gülseven
Yorumlar
Haber Yazılımı