Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Yavuzlar İnşaat
Elit Restaurant
Yeni Uuk
Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 18:21 Bu haber 1483 kez okundu
 
19 Mayıs 100. yılında Kuşadası’nda coşkuyla kutlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kuşadası'nda coşkuyla başladı.
GÜNCEL Haberi
19 Mayıs 100. yılında Kuşadası’nda coşkuyla kutlandı

AYDIN- 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Kuşadası’nda sabah saat 09.30'da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından düzenlenen resmi tören ile devam etti.

Törene Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Radar Komutanı Kerim Cin, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer Temiztürk, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda Kuşadalı katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer Temiztürk yaptı. Temiztürk, “100 yıl önce bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin ateşini yakmıştır. O gün Ulu Önderimizin Ulusumuza verdiği mesaj sayesinde bugün hala bayrağımız dalgalanıyor. Bu ülke siz gençlerin sayesinde yaşayacaktır. Sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanettir. Hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlarım” dedi.

Törende Kuşadalı lise öğrencileri tarafından okunan "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya Cevabı" büyük bir beğeni ile karşılandı.

Tören, Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) ile Elifname Gençlik Spor Kulübü tarafından sergilenen halk oyunları gösterileri ve Mehmet Nuri Göçen Eğitim ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen koşuda dereceye giren öğrencilere madalyalarının verilmesinin ardından son buldu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuşadası, Ömer Günel, Sadettin Yücel, Canan Gürer Temiztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı