Anadolu Basını
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Nazilli Belediyesi Hangar
Haber Detayı
28 Şubat 2017 - Salı 13:12 Bu haber 1200 kez okundu
 
1,5 yıl sonra tutuklandı
Aydın’ın Kuyucak ilçesi Çobanisa köyünde yaşayan 50 yaşındaki bir çocuk annesi Emine Dikbaş, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti’ye ait afişleri astığı sırada kendisini engellemek isteyen CHP’lilerle yaşadığı tartışma nedeniyle tutuklanarak cezaevine konuldu.
ASAYİŞ Haberi
1,5 yıl sonra tutuklandı

AYDIN- 1,5 yıl devam eden davanın ardından tutuklanan Emine Dikbaş, adliye çıkışında elleri kelepçeli halde kendisine iftira atıldığını ve hak etmediği şekilde tutuklandığını savunarak, “Vatan haini değilim AK Partiliyim. Suçum sadece AK Partili olmak. Benim elimde afişlerin bantlarını kesmek için meyve bıçağı vardı. Karakola giderek benim onları tehdit ettiğim yalanını uydurarak suç duyurusunda bulunmuşlar. Oysa ben asla öyle bir eylemde bulunmadım. Aksine onlar beni ölümle tehdit etti. Onlar 3 kişi ben tek başınaydım. Bana iftira atarak ceza almamı sağladılar. Mahkeme bunlara inandı” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım isteyen Dikbaş, “Tayyip baba sesimi duy. AK Parti afişlerini asarken silahla öldürülmek istendim, öldüremediler. Suçum sadece AK Partili olmak. Sayın Cumhurbaşkanım size sesleniyorum. Tek suçum AK Partili olmak, yine de AK Partiliyim. Öldürseler de kanım yine AK Partili akacak. Afiş astığım için CHP’lilerin yüzünden ceza aldım. Yine de Tayyipçiyim, yine AK Partiliyim. Ölmek var dönmek yok, ben utanmıyorum” şeklinde konuştu.

Ölümle tehdit iddiasıyla tutuklanan Emine Dikbaş, Denizli Açık Cezaevi'nde konuldu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Kuyucak, Çobanisa Köyü, Emine Dikbaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
1,5 yıl sonra tutuklandı
1,5 yıl sonra tutuklandı
Yorumlar
Haber Yazılımı