Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 18:05 Bu haber 548 kez okundu
 
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular
Aydın’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Mehmetçiği ziyaret eden miniklerin askerle buluşmasında duygusal anlar yaşandı.
GÜNCEL Haberi
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular

AYDIN- Efeler Halide Hatun İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Türk milletinin askere olan sevgisini dile getirmek için İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Selahattin Acara’yı ziyaret etti. Okul idarecileri, sınıf öğretmenleri ve sınıf anneleri eşliğinde Komutanlığa gelen 21 minik öğrenci, askeri personel tarafından karşılandı. Yoğun yağışa rağmen kendilerini ziyaret eden miniklere sevgi gösteren askeri personel, öğrencileri kucaklarında taşıyarak ıslanmaktan korudu. Elindeki “Yüce Türk milletinin en değerli varlığı Türk Silahlı Kuvvetlerine en içten sevgilerimizle” yazılı afişle İl Jandarma Komutanı Acara’nın makamına oturan 6 yaşındaki Atalay Yalçın, yaşadığı duygu yoğunluğu nedeniyle gözyaşlarına hakim olmadı.

“Bugün Sevgililer Günü’ymüş. Bizim en değerli sevgilimiz Türk Silahlı Kuvvetleri” diyerek elindeki çiçeği Albay Acara’ya takdim eden Okul Müdürü İlhan Çelik, “Hep beraber olduğumuzu göstermek için bugün sizin yanınızdayız. Bugün Dünya Sevgililer Günü’ymüş ama bizim tek yegane sevgilimiz Türk Silahlı Kuvvetleri. TSK adına bugün bizi kabul ettiği için İl Jandarma Komutanımıza çok teşekkür ederiz. Çok büyük gurur duyduk, bizi çok mutlu etti. Bu günlerde bu ziyaret çok daha anlam kazandı. Zeytin Dalı Harekatı’ndaki askerlerimize ve kahraman ordumuza da destek vermek için bugün buradayız” diye konuştu.

Gerçekleştirdikleri anlamlı ziyaret için okul idarecilerine teşekkür eden İl Jandarma Komutanı Acara ise, “Özellikle minik evlatlarımızın 14 Şubat’ta Mehmetçiğe olan sevgilerini göstermesi ve ziyaret gerçekleştirmeleri bizleri mutlu etti” dedi.

Jandarma personeli, kendilerine karanfil hediye eden minik öğrencileri çeşitli hediyelerle sevindirdi. Komutanlıkta yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan minikler, daha sonra yemekhanede “Afrin’e sevgilerle asker amca” temalı resim çalışması yaptı. Mehmetçik ve miniklerin kucaklaştığı ziyarette zaman zaman duygusal anlar da yaşandı.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Efeler, Sevgililer Günü, İlhan Çelik, Selahattin Acara
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular
14 Şubat’ta Mehmetçiğe koştular
Yorumlar
Haber Yazılımı