Enarya 15 gün yayınlanacak
Yavuzlar inşaat
YAvuzlar inşaat
Tuğba Kuruyemiş
JESDER
Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 16:28 Bu haber 1271 kez okundu
 
100 kadına daha iş kapısı
Selatin Köy Pazarı düzenlenen törenle açıldı
EKONOMİ Haberi
100 kadına daha iş kapısı

AYDIN- Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce Aydın’a kazandırılan köy pazarlarına, Selatin Köy Pazarı’nın da eklendiği bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre, Koçarlı'nın Çakırbeyli, Sultanhisar'ın Kavaklı ve Bozdoğan'ın Kemer mahallelerinde kurulan pazarların dördüncüsü Selatin Mahallesi’ndeki 800 yıllık çınar ağacının altına açıldı. Pazarda, 40 tezgahta 100’den fazla Selatin Mahalleli kadın kendi el emeklerini satarak aile ekonomilerine katkı sağlamaya başladı.

Karnaval havasında gerçekleştirilen açılışta konuşan Başkanvekili Evrim Karakoz, pazarın mahalleye hayırlı olmasını diledi. Mahallelerine kazandırdığı pazar için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden Mahalle Muhtarı Kerim Çetin ise, “Topuklu Efemiz mahallemize pazar açacağını söylemişti ve bunu gerçekleştirdi. Pazar onlarca aileye kazanç kapısı oldu” dedi.

Pazarın açılış törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın yanı sıra yüzlerce misafir katıldı.

Mahalleli çok mutlu

İlk haftadan iyi kazanç elde ettiklerini söyleyen mahalleli kadınlar, kazandıklarıyla çocuklarını okutacaklarını, aile ekonomilerine katkıda bulunacaklarını söyledi. Başkan Çerçioğlu’nun kadınlara verdiği desteğin çok önemli olduğunu söyleyen kadınlar, yeni bir iş kapısı edindikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

‘Kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz’

Mahallenin gelişmeye açık olduğunu, mahalleli kadınların pazarı sahiplenmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Başkan Çerçioğlu ise, pazarın mahalleye ve Aydın’a hayırlı olmasını diledi.

“Kadınlarımız desteklendiklerinde neleri başarabildiklerini daha önce açtığımız üç köy pazarında gösterdi. Selatinli kadınlarımızın da çalışkanlıklarıyla başarılı olacaklarına eminim” diye konuşan Başkan Çerçioğlu, “Günümüz Türkiye’sinde en büyük sorun işsizlik. İşsizliğin çözümü de yerelden kalkınmayı sağlamak” dedi. Başkan Çerçioğlu, köy pazarları projesiyle yüzlerce kadına iş sahası açtıklarının altını çizip deneyimlerini tüm Türkiye’deki kurumlarla paylaşmaya hazır olduklarını söyledi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Evrim Karakoz, Özlem Çerçioğlu, Fuat Öndeş
Yorumlar
Haber Yazılımı