Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 17:29 Bu haber 594 kez okundu
 
10 günlük tatil sevindirdi
Bayram tatili kararı rezervasyonları artırırken, Didimli turizmcileri de sevindirdi
TURİZM Haberi
10 günlük tatil sevindirdi

AYDIN- Bakanlar Kurulu kararıyla Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması Didimli turizmcileri sevindirdi. Kararın açıklanmasının ardından rezervasyonlarda artış olduğu bildirildi.

Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz, “Bayramda otellerin hızlı şekilde rezervasyon aldıkları ve otellerini doldurmaya başladıklarını görüyoruz” dedi.

Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılması turizm yörelerinde sevinçle karşılandı. Aydın'ın turistik İlçesi Didim’de de alınan tatil kararı memnuniyetle karşılanırken Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz tatil kararının yeni bir tatil süreci başlattığını söyledi. Cengiz şunları kaydetti; “ Günlerdir bütün turizmcilerin beklediği bu süreçte Bakanlar Kurulunca yapılan açıklama insanların yüreğine su serpti. Tüm turizmciler mutlu; yaz tatilinde bu süreç yeni bir tatil fırsatını doğurdu.

Kurban bayramından bir ay önce Didim’e gelenler için bu süreç yeniden Didim’e gelmek isteyecekleri bir süreç olacaktır. Geçtiğimiz hafta bu hafta oteller ufak düşüşler vardı ama Bayramda otellerin hızlı şekilde rezervasyon aldıkları ve otellerin dolmaya başladığını görüyoruz. Bayramda yaklaşık 95’lere varan bir dolulukla geçireceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Kurban Bayramı tatili, Turizmciler
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
10 günlük tatil sevindirdi
Yorumlar
Haber Yazılımı