Haber Detayı
17 Eylül 2015 - Perşembe 15:24 Bu haber 739 kez okundu
 
Yaşlılar artık yalnız değil...
Germencik’te yaşlılar artık yalnız değil. Göreve başladığı günden itibaren sosyal belediyecilik çalışmalarıyla dikkat çeken Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, “Artık Yalnız Değilsiniz” projesi ile yaşlıları da unutmadı.
YAŞAM Haberi
 Yaşlılar artık yalnız değil...

Germencik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıları ziyaret eden ekipler; sorun, ihtiyaç ve taleplerini dinliyorlar. Proje kapsamında, ihtiyacı olan kimsesiz yaşlıların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevinç ve üzüntülerine ortak olacak birer dost kazandırmak üzere başlatılan çalışmalarla, onların her zaman yanlarında olduklarını hissettiren Germencik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, yaşlılar tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanarak yaşlılardan tam not aldı.

İmkânları dâhilinde vatandaşlarının her türlü ihtiyacını karşılama ve hizmet etme gayreti içinde olan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın;  “Yaşlılar dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören en değerli varlıklarımızdır. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak bizlerin öncelikli ve insani görevleri arasındadır. Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Unutmayın ki, bir gün herkes yaşlanacaktır. Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın kültürümüze ve yeni nesillere katkılarının bilincinde olarak, tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor ve mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Germencik, Ümmet Akın
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 Yaşlılar artık yalnız değil...
 Yaşlılar artık yalnız değil...
Yorumlar
Haber Yazılımı